Emekli madencilerden arama kurtarma ekibi kurulacak

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Türkiye Taş Kömürü (TTK) ile ortak çalışma sonucunda emekli madencilerden arama kurtarma ekibi oluşturulacak. Proje gönüllülük esasına dayalı olup, herhangi bir afet durumda emekli madenciler hayat kurtaracak.

Emekli madencilerden arama kurtarma ekibi kurulacak

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TTK‘yla ilgili yeni bir adım daha atıyoruz.

Emekli kahraman madencilerimizi can kurtarmak için biraraya getiriyoruz.

Olası İstanbul depremi ve ülke genelindeki felaketlerde hayat kurtaracak arama kurtarma ekiplerinin sayısını artırmak için Ankara Büyükşehir Belediyesiyle birlikte bir proje geliştiriyoruz. Daha önce tahlisiye eğitimi almış, sağlık durumu uygun ve olası İstanbul depreminde görev alabilecek emekli madencilerle ABB koordinasyonunda buluşturuyoruz.

Gönüllü emekli madencilerimizin 6 ayda bir, TTK‘nın Tahlisiye bölümündeki simülatörde alacağı tekamül eğitimiyle, hem Türkiye’nin en büyük arama kurtarma ordusu kuruluyor, hem de ABB bu tekamül eğitimi için TTK’ya ödeme yaparak, TTK’nın gelirlerini artırmış oluyor.
Bugün bu konuda ABB Genel Sekreter Yrd. Sn. Mustafa Kemal Çokakoğlu ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sn. Mutlu Gürler’i ziyaret ettim.

TTK Genel Müdürü Sn. Kazım Eroğlu’yla görüşerek bu koordinasyonu başlattım. Yıllarca Türkiye sanayisinin lokomotifi olan Zonguldak, olası İstanbul depreminde de can kurtaracak en kahraman şehir olacağını da gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir